Polakët “pushtojnë” Durrësin/Fluksi do vijojë edhe gjatë shtatorit - Bota Sot
Polakët “pushtojnë” Durrësin/Fluksi do vijojë edhe gjatë shtatorit

Durrësi

Polakët “pushtojnë” Durrësin/Fluksi do vijojë edhe gjatë shtatorit

Më: 30 gusht 2019 Në ora: 13:15
Durrës

Me fundin e gushtit nuk po ikën vapa por as turistët. Fluksi  i turistëve pritet të vazhdojë edhe gjatë shtatorit. Gazetarja e Top Channel në Durrës, Vali Qyrfyçi tha se polakët kanë qenë të pranishëm gjatë gjithë sezonit dhe ata vazhdojnë të vijnë në Durrës edhe pse sezoni veror është drejt fundit.

Agjencitë turistike polake thonë se 8 avionë me turistë charter, vijnë  çdo ditë në Shqipëri me turistë. Shumica e tyre vijnë për herë të parë, por nuk mungojnë të as të rikthyerit që joshen nga natyra, ushqimi apo mikpritja. Fluksi e të huajve është në rritje për shkak të paketave turistike që ofron qyteti i Durrësit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...