Përmbytjet/ Durrësi dhe Shijaku, probleme në furnizimin me ujë - Bota Sot
Përmbytjet/ Durrësi dhe Shijaku, probleme në furnizimin me ujë

Durrësi

Përmbytjet/ Durrësi dhe Shijaku, probleme në furnizimin me ujë

Më: 24 shtator 2019 Në ora: 10:39
Foto ilustruese

Për shkak të reshjeve të dendura gjatë natës së djeshme, në dy stacionet e pompimit në Fushë Krujë dhe Fushë Kuqe, ka pasur përmbytje të shumta.

Ujësjellës Kanalizime Durrës bëri të ditur se si pasojë e përmbytjeve do të ketë probleme në furnizimin me ujë të Durrësit dhe Shijakut.

Më problematike paraqitet situata në stacionin e pompave të Fushë Krujës, ku OSHEE ka ndërprerë energjinë elektrike deri në përmirësimin e situatës.

Situatë problematike paraqitet edhe në stacionet e tjera të pompimit, në Fushë Kuqe dhe Adriatik, ku energjia elektrike është ndërprerë për shkak të situatës së krijuar nga përmbytjet.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat