Arrestohet drejtori i Kadastrës së Durrësit Liridon Pula - Bota Sot
Arrestohet drejtori i Kadastrës së Durrësit Liridon Pula

Durrësi

Arrestohet drejtori i Kadastrës së Durrësit Liridon Pula

Më: 1 tetor 2019 Në ora: 21:38
Liridon Pula

Drejtori i Kadastrës në Durrës Liridon Pula është shoqëruar nga policia pas dyshimeve se mund të jetë përfshirë në skema abuzimit dhe korrupsioni me detyrën e tij.

Ende nuk është mësuar ekzaktësisht se për çfarqë dosjesh është i akuzuar drejtori i Durrësit, teksa vetëm pak ditë më parë po në këtë kadastër u arrestuar ish nëndrejtoresha e institucionit dhe u shpall në kërkim ish- drejtori i ALUIZNI-t të Durrësit.

Këta zyrtarë të lartë, si edhe disa vartës të tyre, dyshohet se kanë shpërdoruar detyrën nëpërmjet legalizimit dhe regjistrimit të një numri të konsiderueshëm pronash në mënyrë anti-ligjore.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat