Qeni u shpëton jetën, nuk i la që të flinin natën e tërmetit duke u tërhequr batanijen - Bota Sot
Qeni u shpëton jetën, nuk i la që të flinin natën e tërmetit duke u tërhequr batanijen

Durrësi

Qeni u shpëton jetën, nuk i la që të flinin natën e tërmetit duke u tërhequr batanijen

Më: 30 nëntor 2019 Në ora: 20:37
Foto

Një histori shumë interesante na vjen nga Durrësi ku një qen i ka shpëtuar jetë një familjeje pasi nuk i ka lënë që të flenë gjumë.

Anila: Jam me një zonjë që më tregon që kishte qëndruar jashtë vetëm për të shpëtuar qenin e saj. Kristina po më thoje diçka kur të pyeta që si nuk e harrove Kikon, ma përshkruaj pak këtë moment?

Zonja: Natën që ra tërmeti Kiko, ishim në gjumë ne dhe ai na zgjoji nga gjumi, na kapi nga batanija.

Anila: U shemb pallati?

Zonja: U shemb komplet pallati. Na thanë që ta lëmë qenin, por ne nuk e lëmë pasi ai na shpëtoji jetën.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat