Durrës/ Banorët ikin nga hoteli dhe rikthehen në shtëpitë e dëmtuara - Bota Sot
Durrës/ Banorët ikin nga hoteli dhe rikthehen në shtëpitë e dëmtuara

Durrësi

Durrës/ Banorët ikin nga hoteli dhe rikthehen në shtëpitë e dëmtuara

Më: 7 dhjetor 2019 Në ora: 07:27
Banori

Reshjet e shiut që filluan dje kanë bërë që baorët të kthehen në pallatet e tyre në Durrës edhe pse ato janë të pabanueshme.

Kështu kanë vepruar banorët e një pallati 7 katësh në lagjen 3 në qytetin e Durrësit. Gazetarja Kristi Gongo intervistoi disa banorë të këtij pallati.

“Çfarë do bëjmë? Ku do rrimë? Kur ra tërmeti kam qenë vetëm. Tundje e madhe, jemi tmerru shumë. Kemi qëndru në Golem në hotel por kemi ik që aty sepse kemi merakun e banesës”- shprehet një anëtar i familjes Hoxha që jeton në këtë pallat.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat