Frika nga coronavirusi, çifti kinez ndalohet në Durrës - Bota Sot
Frika nga coronavirusi, çifti kinez ndalohet në Durrës

Durrësi

Frika nga coronavirusi, çifti kinez ndalohet në Durrës

Më: 28 janar 2020 Në ora: 12:02
Foto ilustrim

Një çift kinez që kishte mbërritur në Shqipëri përmes portit të Durrësit i janë nënshtruar kontrollit mjekësor për të verifikuar nëse kanë qenë të infektuar me coronavirus.

Ora News informon se ndalimi i tyre për të kryer verifikimet është bërë të shtunën e kaluar.

Pas kontrollit mjekësor ka rezultuar se çifti ishte i pastër dhe nuk ishte infektuar.

Ata kishin tre muaj që udhëtonin nëpër Evropë përpara se të vinin në Shqipëri.

Pas kontrolleve mjekësore janë lënë të lirë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat