Durrësi pa drita për 3 ditë, ja zonat dhe oraret - Bota Sot
Durrësi pa drita për 3 ditë, ja zonat dhe oraret

Durrësi

Durrësi pa drita për 3 ditë, ja zonat dhe oraret

Më: 25 shkurt 2020 Në ora: 08:38
Foto ilustrim

Për disa zona në Durrës,në datat 26, 28 shkurt dhe 2 mars do të stakohet energjia elektrike.

Në kuadër të investimit nga ana e Operatorit të Sistemit të Transmetimit (OST sh.a) në rrjetin 110kV Rrashbull – Sallmone (Sukth), Operatori i Sistemit të Shpërndarjes (#OSSH sh.a), si masë sigurie, duhet të stakojë energjinë elektrike në disa zona, njësi administrative të Durrësit.

Referuar kërkesës së OST, energjia do të stakohet nga #ora 08:00 deri në orën 15:00, #datat 26 dhe 28 shkurt, si dhe më 2 mars 2020.
Zonat e prekura nga ky stakim dhe këto data, janë:

Shijak, Breg Lumi, Punishte, Komunale, Fermë #Sukth, Hidrovori, (Lagjjae Stallave), “4 Rrugët”, bizneset përgjatë autostradës Maminas – Shijak, S.M.T-ja, Grumbullimi, Maminas, Sallmone, Gjiri i Lalezit, Kompleksi Lura dhe Shën Vlash.

Datat 28 shkurt dhe 2 mars, ora ‪08:00 deri në 15:00, ‬pa energji në Rrethin Shijak / “Kompleksi Gjoka”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat