Pamje të rralla/ Gjendet një peshkaqen i vrarë në bregdetin e Durrësit

Durrësi

Pamje të rralla/ Gjendet një peshkaqen i vrarë në bregdetin e Durrësit

Më: 19 korrik 2020 Në ora: 21:45
Peshkaqeni i vrarë

Pamje të rralla janë publikuar sot në bregdetin shqiptar. Në këto foto duket qartë peshkaqen i vrarë në bregdetin e Durrësit.

Kjo nuk është hera e parë që shohim specie të rralla në bregdetin shqiptar.

Peshkaqeni u zbulua rastësisht nga disa pushues të rastit. 

Nga fotot ai duket i lidhur me spango tek bishti, e mendohet mund të ketë rënë rastësisht në rrjetat e peshaktarëve dhe më pas të jetë vrarë.

Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat