E tmerrshme dhe mizore, qytetari e tërheq zvarrë me veturë qenin

Durrësi

E tmerrshme dhe mizore, qytetari e tërheq zvarrë me veturë qenin

Më: 15 shtator 2020 Në ora: 11:25
foto nga vendi ngjarjes

Një ngjarje e tmerrshme ka ndodhur në Sukth të Durrësit.

Faqja “Animal Rescue Albania” ka publikuar një fotografi të një veture duke tërhequr zvarrë një qen.

Fatkeqësisht qeni nuk ka arritur t’i mbijetoj plagëve dhe ka ngordhur.

Mbetet të shihet nëse autoritet në Shqipëri do të marrin masa ndaj vozitësit të veturës që ja mori jetën qenit.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat