“Pse më sheh shtrembër”/ Si nisi sherri masiv në Durrës, ku 20-vjeçari vrau me armë Armando Baboçin

Durrësi

“Pse më sheh shtrembër”/ Si nisi sherri masiv në Durrës, ku 20-vjeçari vrau me armë Armando Baboçin

Më: 19 shtator 2020 Në ora: 11:07
Durrës

Zbardhen detaje nga ngjarja e rëndë që ndodhi në Durrës, ku i vrarë mbeti 39-vjeçari Armando Baboçi dhe u plagos djali i tij si dhe një nga agresorët.

Ngjarja ndodhi në lagjen ne.13 në qytetin bregdetar dhe se shkak i sherrit të dhunshëm mes babë e bir dhe fisit Tatozi nisi pasi një prej tyre iu drejtua se; “Pse më shihni shtrembër”.

Kaq mjaftoi që mes Armando Baboçit, i cili shoqërohej nga djali, Erald Gjini, dhe Klodjan Dacit, Henri Tatasi (I plagosur) si dhe Sergio Tatasi të niste një përplasje fizike, ku u përdorën dhe karrige e shkopinj bejsbolli dhe me pas u perdor arma e zjarrit.

Ndërkohë, dy të tjerë, Endri Cimo (Bregu) dhe Argit Kastrioti janë arrestuar për ‘Moskallëzim krimi”, ndersa dyshohet se me arme zjarri ka qelluar Klodjan Daci.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat