Rama nga Durrësi: Injorancë e madhe për ata që hedhin poshtë investimet

Durrësi

Rama nga Durrësi: Injorancë e madhe për ata që hedhin poshtë investimet

Më: 29 shtator 2020 Në ora: 11:56
Edi Rama

Kryeministri i vendit Edi Rama ndodhet ditën e sotme në qytetin e Durrësit për startimin e programit të financimit të Bashkimit Europian për dëmet e shkaktuara nga tërmeti i 26 nëntorit.

Në këtë program përfshihet restaurimi dhe rijetëzimin i monumenteve të kulturës të dëmtuara nga tërmeti i nëntorit të vitit të kaluar.

Gjatë fjalës së mbajtur Rama theksoi se shumë prej njerëzve i hedhin poshtë këto investime masive për të mirën e qytetarëve, duke theksuar se kjo gjë është injorancë nga ana e tyre.

“Këto investime rëndom i hedhim poshtë me përqeshje si fasada si zbukurime si ndërhyrje shpenzimesh të kota për atë që bëjmë për të bukurën në vend. Është dritshkurtësi e madhe është injorancë e madhe t’i konsiderosh këto investime masive përfshirë edhe këtë investim masiv të BE në funksion të Shqipërisë evropiane”, tha Rama.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat