Dy raste të reja në Durrës/ Infektohet me COVID laborantja dhe mjeku në Inspektoratin e Higjienës

Durrësi

Dy raste të reja në Durrës/ Infektohet me COVID laborantja dhe mjeku në Inspektoratin e Higjienës

Më: 30 shtator 2020 Në ora: 11:48
Ilustrim

Pozitivë me koronavirus kanë rezultuar laborantja dhe mjeku i inspektoriatit të Higjenës në Durrës. Dy personat e prekur janë karatinuar në shtëpi deri në momentin kur testi t’ju rezultojë negativ.

Mjeku dhe laborantja nuk kanë shfaqur simptoma të rënda shëndetësore.

Ndërkohë po në qytetin e Durrësit tre punonjës së Bashkisë së Durrësit janë karantinuar pasi dyshohet se janë infektuar me COVID-19.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat