Moti i keq pezullon lundrimin në Durrës, ja si do të lëvizin tragetet drejt Italisë

Durrësi

Moti i keq pezullon lundrimin në Durrës, ja si do të lëvizin tragetet drejt Italisë

Më: 24 janar 2021 Në ora: 23:58
Deti

Moti i keq dhe rreshjet intensive të shiut kanpë bllokuar transportin e trageteve të linjës Durrës-Bari.

Burime për Ora News nga Autoriteti Portual bëjnë me dije se, të dy tragetet që shkojnë drejt Barit, GNV Allegara dhe FB Bari, do të nisen mëngjesin e nesërm në ora 06:00, ndërsa trageti I linjës Durrës-Ancona, “Al Claudia”, ora 17:30.

Të njëjtën gjë do të bëjnë edhe tragetet e linjës Bari-Durrës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat