Del një kuti e parregullt në Durrës, brenda nuk kishte fletët e votimit dhe materialet zgjedhore

Durrësi

Del një kuti e parregullt në Durrës, brenda nuk kishte fletët e votimit dhe materialet zgjedhore

Më: 25 prill 2021 Në ora: 22:54
Pamje nga vendi i ngjarjes

Një kuti ka rezultuar e parregullt në Durrës. Kutia është e qendrës së votimit numër 13.301 në zonën e Ishmit, Shkafanë.

Kjo kuti nuk kishte brenda fletët e votimit të papërdorura ashtu siç e përcakton ligji.

Sipas kreu të KZAZ 21, brenda kutisë nuk ishin të gjitha materialet zgjedhore, procesverbalet dhe fletët me vula.

Në vazhdimësi do të shihet nëse kjo kuti do të shpallet apo jo e pavlefshme.

KZAZ 21 është më e madhja në Durrës dhe nga 108 kuti votimi kanë mbërritur vetëm 60 kuti.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat