Trupat speciale të ushtrisë "pushtojnë" sheshin qëndror të qytetit të Durrësit

Durrësi

Trupat speciale të ushtrisë "pushtojnë" sheshin qëndror të qytetit të Durrësit

Më: 20 maj 2021 Në ora: 09:31
Foto

Në kuadër të stërvitjes " Defender Europe 21" në qytetin e Durrësit trupat e NATO-s do të bëjnë një demonstrim të mjeteve dhe armëve.

Kjo metodologji do të zhvillohet sipas një grafiku edhe në qytetet e tjera

Aktiviteti është çelur zyrtarisht në orën 09.00 të ditës së sotme.

Në shesh janë ekspozuar mjete, armë dhe paisje teknologjike moderne të NATO-s.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat