Digjen shkurre dhe pisha nga zjarri në Kodër-Vilë të Durrësit, nisin hetimet për flakët

Durrësi

Digjen shkurre dhe pisha nga zjarri në Kodër-Vilë të Durrësit, nisin hetimet për flakët

Më: 14 qershor 2021 Në ora: 21:13
Digjen shkurre

Në Kodër-Vilë të Durrësit kanë nisur hetimet për zjarrin që ka rënë në faqen perëndimore të kodrës së qytetit bregdetar.

Shkurre dhe disa pisha janë përfshirë nga flakët, ndërsa banorët e zonës kanë njoftuar shërbimin zjarrfikës për të mos lejuar përhapjen e mëtejshme të flakëve.

Me vështirësi mjeti zjarrfikës ka mbërritur pranë vatrës së zjarrit dhe ka bërë fikjen e tij.

Rreth 1000 metra sipërfaqe në kodër është dëmtuar. Nuk dihet ende shkaku, por po hetohet në lidhje me të.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat