Kapet peshkaqeni i madh në Durrës, peshon 650 kg

Durrësi

Kapet peshkaqeni i madh në Durrës, peshon 650 kg

Më: 31 korrik 2021 Në ora: 09:43
Peshkaqeni

E rrallë! 

Peshkatarët durrsakë kanë kapur një peshkaqen të madh në thellësi të Adriatikut, përballë grykëderdhjes së lumit Buna.

Kapiteni, Kapllan Rama, thotë se peshkaqeni peshon 650 kilogramë dhe ka një gjatësi prej 6,5 metrash.

Peshkaqeni u kap nga anija “Geraldo”, në një thellësi prej 155 metrash nën unë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat