Vatër zjarri edhe në Ishëm të Durrësit, zjarrfikësit në luftë me flakët

Durrësi

Vatër zjarri edhe në Ishëm të Durrësit, zjarrfikësit në luftë me flakët

Më: 31 korrik 2021 Në ora: 14:44
Foto nga vendi i ngjarjes

Në të gjithë vendin janë ndezur vatra zjarri ku herë pas here kanë marrë edhe përmasa të frikshme, por fatmirësisht nuk raportohet për persona të lënduar.

Kështu zjarrit nuk i kanë shpëtuar as pyjet e Ishmit në Durrës.

Në temperaturat e larta të ditëve të fundit, zjarrfikësit e Durrësit vijojnë luftën me flakët për të shuar vatrat e ndryshme të zjarrit në bimësinë e zonës.

Një sipërfaqe prej mbi 5000 m2 me shkurre, bimësi të ulët dhe shkozë është djegur në zonën e Shetajt në Ishëm, ndërsa vatrat e zjarrit në Rrushkull janë vënë nën kontroll.

Shetaj ndodhet në veriperëndim të Durrësit, pranë Gjirit të Lalëzit. Nga zjarret ka pasur dëmtim në pyje, po jo në banesa.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat