Hoteli i vetëm në botë i ndërtuar mbi bunker

Durrësi

Hoteli i vetëm në botë i ndërtuar mbi bunker

Më: 31 korrik 2021 Në ora: 14:54
Foto

Është i vetmi hotel në botë i ndërtuar mbi bunker. Hoteli i cili tashmë  është ngriutr pranë Golemit në Durrës, po bart me vete histori.

Daton që nga viti 1992 dhe historia mund të ketë edhe prapa në kohë, por gjithçka sot përveç që është e bukur për t’u parë edhe përjetohet.

Ajo çfarë shihet nuk lë vend për imagjinatë, meqë sytë zotojnë kaltërsinë. “Hotel Elesio” gjendet në vijë të parë të detit, ofron gatime speciale, dhoma komode me pamje magjike.

Posedon dhoma për çift, dhoma familjare, por edhe suita.
 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat