Durrës, shpëtohet personi që kishte “humbur” në det - Bota Sot
Durrës, shpëtohet personi që kishte “humbur” në det

Durrësi

Durrës, shpëtohet personi që kishte “humbur” në det

Më: 6 qershor 2018 Në ora: 09:29
Ilustrim

Një person humbi orientimin në det, pasi kishte dalë me pedalone prej mbrëmjes së të martës nga zona e plazhit në Durrës, e për pasojë ishte larguar 3 milje nga bregu.

Një raportim nga një anije vuri në lëvizje Kapitenerinë e Portit të Durrësit dhe Policinë Kufitare, që dërguan forca për shpëtimin e personit.

Lulzim Hajdaraj, 60 vjeç, u gjend në gjendje shoku dhe pavetëdijeje si pasojë e lodhjes. Ai u nxor nga deti në gjendje të mirë, ndërkohë që ndodhet në zyrën e Policisë Kufitare për sqarimin e rrethanave.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera