E pazakontë në Durrës / Denoncon në polici ish-gruan e bashkëshortit: Më dhunon - Bota Sot
E pazakontë në Durrës / Denoncon në polici ish-gruan e bashkëshortit: Më dhunon

Durrësi

E pazakontë në Durrës / Denoncon në polici ish-gruan e bashkëshortit: Më dhunon

Më: 12 korrik 2018 Në ora: 18:33
Foto

Një 40-vjeçare nga Durrësit ka kërkuar urdhër-mbrojtje në polici, pasi ish-bashkëshortja e burrit të saj e ka dhunuar.

Burime zyrtare bënë me dije se shtetasja me inicialet R.M., ka kallëzuar shtetasen me inicialet M.K., për dhunë fizike dhe psikologjike.

NJOFTIMI I POLICISË

Sipas njoftimit te policisë, më datë 11.07.2018, u plotësua kërkesë-padia për lëshimin e urdhrit të mbrojtje së menjëhershme, për shtetasen R.M., vjeçe 40, banues në Durrës, pasi dyshohet se ish bashkëshortja e burrit shtetasja M.K., vjeçe 32, ka ushtruar dhunë fizike e psikologjike ndaj saj.
Materialet i kaluan Gjykatës së Shkallës së Parë Durrës. Ligji nr. 9669, datë 18.12.2006, “Për masat ndaj dhunës në marrëdhëniet familjare”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera