Shkollë mes kazinove; Durrës, rreziku për nxënësit nga lojërat e fatit - Bota Sot
Shkollë mes kazinove; Durrës, rreziku për nxënësit nga lojërat e fatit

Durrësi

Shkollë mes kazinove; Durrës, rreziku për nxënësit nga lojërat e fatit

Më: 17 shtator 2018 Në ora: 14:10
Ilustrim

Një subjekt lojërash fati e ushtron aktivitetin në Durrës vetëm pak metra larg një shkolle jopublike 9-vjeçare dhe të mesme.

Nxënësit e kësaj shkolle ashtu si dy institucione te tjera 9 vjecare mes të cilave gjendet një tjetër pikë.

Kalojnë çdo ditë para dyerve të lojërave të fatit, atje ku shpesh kontrolli i prindërve dhe mësuesve nuk mbërrin. Nxënësit janë të ndërgjegjshëm për rrezikun, por ndërsa tregojnë se kanë shokë të cilët i frekuentojnë, rastet janë dëshmi se askush nuk është imun ndaj vesit të kumarit, për sa kohë lojërat e fatit do të jenë kaq pranë shkollave.

Përveçse rrezikon moshat e reja, edhe në Durrës kumari nuk bën përjashtim. Rëndon gjendjen ekonomike të familjeve dhe çon drejt divorcit shumë çifte.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...