Durrës, arrin jahti luksoz “Queen K” - Bota Sot
Durrës, arrin jahti luksoz “Queen K”

Durrësi

Durrës, arrin jahti luksoz “Queen K”

Më: 27 shtator 2018 Në ora: 13:28
Jahti luksoz “Queen K”

Në kalatën 5 në portin e Durrësit u ankorua sot jahti “Queen K” me gjatësi 73 metra.

Nga Qendra e Informacionit në APD, mësohet se jahti lundroi gjatë natës nga Budva (Mali i Zi) drejt Durrësit.

Ndërkohë në portin më të madh në vend përfundoi përpunimi i anijes 240 metër “MSC Titanio” me gjatësi 240 metra, e cila u përpunua në Terminalin e Kontejnerëve. Mëngjesin e  sotëm  në Terminalin Perëndimor kanë përfunduar përpunimin e janë gati për nisje edhe dy anije që shkarkuan afro 4200 ton melaminë dhe 3500 ton çimento importi, transmeton atsh.

Sipas APD, era e fortë që fryn nga veriu ka shkaktuar një vonesë prej 1-2 orë në lundrimin e trageteve të linjës Bari – Durrës, të cilët priten rreth orës 9.30 në portin më të madh të vendit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...