Durrës, mbi 20 mijë udhëtarë me tragete për tri javë - Bota Sot
Durrës, mbi 20 mijë udhëtarë me tragete për tri javë

Durrësi

Durrës, mbi 20 mijë udhëtarë me tragete për tri javë

Më: 22 nëntor 2018 Në ora: 12:28
Foto

Në 20 ditët e para të muajit nëntor tragetet e linjave Durrës – Bari dhe Durrës – Ankona janë shfrytëzuar nga 22.301 udhëtarë me 4.530 auto vetura gjithsej.

Nga të dhënat operative të Autoritetit Portual Durrës, tragetet kanë transportuar edhe 4.582 kamionë dhe trajlerë me mallra të ndryshme, transmeton atsh.

Në dy linjat detare nga Durrësi drejt dy porteve të Italisë dhe anasjelltas aktualisht lundrojnë 5 tragete. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...