Haradinaj viziton Devolli Corporation - Bota Sot
Haradinaj viziton Devolli Corporation

Ekonomi

Haradinaj viziton Devolli Corporation

Më: 23 janar 2019 Në ora: 15:14
Ramush Haradinaj dhe Shkelqim Devolli

Sot Kryeministri Haradinaj i shoqeruar nga keshilltaret ekonomik ishte per vizite zyrtare ne Devolli Corporation.

Gjate takimit me pronarin e kompanisë Shkelqim Devolli Kryeminstri shpalosi planin ekonomik te qeveris qe drejton duke theksuar se viti 2019 do te jete vite i ekonomisë.

Pronari i Devolli Corporation Shkelqim Devolli shprehi mirenjohje dhe falenderoje Kryeministrin Haradinaj per perkrahjen dhe  mbeshtetjen qe po i jep sipermaresve vendor.

Devolli prezentoj para Kryeminsitrit projektet e realizuara nga kompanija e tij gjate vitit 2018 si dhe projeksionet per vitin 2019.

Ne takim bashkerisht u dakordua qe duhet te kete koordinim me te mire ne mes institucioneve qeveritare dhe bizneseve vendore ne menyre ekonomia vendore te kete rritje edhe me te madhe.

Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...