Haradinaj: Bizneset të shqetësuara për rritjen e pagave në sektorin publik - Bota Sot
Haradinaj: Bizneset të shqetësuara për rritjen e pagave në sektorin publik

Ekonomi

Haradinaj: Bizneset të shqetësuara për rritjen e pagave në sektorin publik

Më: 26 shkurt 2019 Në ora: 11:33
Haradinaj: Bizneset të shqetësuara për rritjen e pagave në sektorin publik

Në mbledhjen e Këshillit Kombëtar për Zhvillim Ekonomik, kryeministri Ramush Haradinaj, tha se për përkrahja financiare, grejs periudha e investimeve dhe rritja e pagave në sektorin publik, kanë qenë ndër kërkesat dhe shqetësimet kryesore të bizneseve gjatë vizitës që ka pasur së fundmi nëpër bizneset të Kosovës.

Ndërsa, Ministri i Tregtisë dhe Industrisë Endrit Shala, ka thënë se në këtë këshill do të adresohen prioritet për përmirësimin e ambientit të të bërit biznes në Kosovë.

Pas përfundimit të fjalimit të parë të kryeministrit, Këshilli është duke mbajtur mbledhjen pa praninë e mediave.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...