Haradinaj: Qeveria do vazhdojë të jetë krah i prodhuesve vendorë - Bota Sot
Haradinaj: Qeveria do vazhdojë të jetë krah i prodhuesve vendorë

Ekonomi

Haradinaj: Qeveria do vazhdojë të jetë krah i prodhuesve vendorë

Më: 15 korrik 2019 Në ora: 13:06
Pamje nga takimi Haradinaj-Kelmendi

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka Qeveria e Kosovës ka ndërmarrë hapa të mëdhenj në krijimin e një klime të favorshme në të bërit biznes dhe do vazhdojë të jetë krah i prodhuesve vendorë.

Haradinaj ka takuar deputetin e Kuvendit të Kosovës, Ramiz Kelmendi, një nga ndërmarrësit e suksesshëm. 

Pas takimit, ai ka shkruar në Facebook, se Kelmendin si një nga tatimpaguesit më të mëdhenj në vend, e ka falënderuar për angazhimin në fuqizimin e ekonomisë sonë duke zgjeruar linjat e prodhimit që mundësojnë rritjen e të punësuarve.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat