Euroja s’lëviz, dollari forcohet kundruall lekut - Bota Sot
Euroja s’lëviz, dollari forcohet kundruall lekut

Ekonomi

Euroja s’lëviz, dollari forcohet kundruall lekut

Më: 17 korrik 2019 Në ora: 16:10
Foto ilustrim

Monedha e Eurozonës është shfaqur e qëndrueshme këtë të mërkurë duke u këmbyer me 121.7 lekë, sikurse edhe ne fillim të javës.

Dollari amerikan ndërkaq është forcuar ndjeshëm duke fituar 0.7 pikë në kuotën e 108.4 lekëve.

Ndërsa Paundi britanik ka humbur plot 1 pikë këtë mes jave, referuar të dhënave të Credins Bank, duke zbritur në nivelin e 134.5 lekëve.

Franga Zvicerane vazhdon të ruaj vlerën e 109.5 lekëve. Dollari kanadez dhe ai australian ka fituar pikë duke kapur vlerën e përkatësisht 83 lekëve dhe 76 lekëve.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat