Kryetari i shoqatës së naftarve takohet me ministrin e Libisë, diskutojnë për bashkëpunim ekonomik - Bota Sot
Kryetari i shoqatës së naftarve takohet me ministrin e Libisë, diskutojnë për bashkëpunim ekonomik

Ekonomi

Kryetari i shoqatës së naftarve takohet me ministrin e Libisë, diskutojnë për bashkëpunim ekonomik

Më: 10 gusht 2019 Në ora: 00:53
Fadil Berjani dhe Abdulhadi ibrahim Iahweej

Kryetari i shoqatës së naftarve të Kosovës Fadil Berjani, ka pritur në takim ministrin e Punëve të Jashtëm të Libisë, Abdulhadi ibrahim Iahweej.

Lajmin për këtë takim e ka konfirmuar Berjani.

Ai bëri të ditur se nga ky takim me ministrin Iahweej u pajtuan për bashkëpunim ekonomik mes Kosovës dhe shtetit të Libisë, përkatësisht në sektorin e naftës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat