Veseli me plan ekonomik për luftimin e korrupsionit - Bota Sot
Veseli me plan ekonomik për luftimin e korrupsionit

Ekonomi

Veseli me plan ekonomik për luftimin e korrupsionit

Më: 20 gusht 2019 Në ora: 18:21
Kadri Veseli

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli ka thënë se po punojnë në një plan ekonomik për vendin, i cili do të bëhet publik së shpejti. Sipas tij, i njëjti fillon me luftën kundër korrupsionit.

Këtë Veseli e ka thënë pasi ka vizituar një fabrikë në Prizren. Ai ka shkruar në faqen e tij zyrtare në Facebook se do të angazhohet për të krijuar qasje dhe mundësi të barabarta, në mënyrë që bizneset e tilla të kenë më shumë sukses.

“Pasdite vizitova njërën prej fabrikave më të mëdha të tullave në Landovicë të Prizrenit, e cila ka të punësuar mbi 300 njerëz dhe eksporton jashtë Kosovës. Një ekonomi e zhvilluar mbështetet në sektorin privat, që me gjithë vështirësitë po ia del të ketë sukses. E sigurova pronarin Refki Hoxha se do të angazhohem për të krijuar qasje dhe mundësi të barabarta duke luftuar korrupsionin, në mënyrë që bizneset si ky i tullave dhe bizneset tjera në Kosovë të kenë edhe më shumë suksese. Ne po punojmë në një plan ekonomik për Kosovën, i cili do të bëhet publik së shpejti dhe fillon me luftën kundër korrupsionit”, ka shkruar Veseli.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...