Kërkohet lirimi nga tatimi për bizneset e vogla - Bota Sot
Kërkohet lirimi nga tatimi për bizneset e vogla

Ekonomi

Kërkohet lirimi nga tatimi për bizneset e vogla

Nga: A.M. Më: 23 gusht 2019 Në ora: 13:30
Ilustrim

Njohësi i çështjeve juridike dhe politike në vend, Blerim Burjani ka kërkuar që bizneset e vogla të lirohen nga tatimet  për tri vite.

Këtë kërkesë Burjani e ka bërë përmes një postimi në Facebook.

Postimi i plotë:

Partite pe bejne oferta sociale pa para , Kosova ka dhjetera skema sociale zhvatese , ato duhet te reduktohen ne maksimum me perjashtim personave me nevoje ekstreme sociale dhe veternave te luftes, perplote ka qe shtetit i kushtojn 600 mlion euro ne vjet, Kosova ka nevoje per mbrojtje shendetesore efektive.Parat e mbetura duhet te i investojn per stimulim biznesi.Duhet te lirohen 3 vjet nga tatimet bizneset e vogla.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...