Vazhdon mbështetja e BE-së në fushën e bujqësisë - Bota Sot
Vazhdon mbështetja e BE-së në fushën e bujqësisë

Ekonomi

Vazhdon mbështetja e BE-së në fushën e bujqësisë

Më: 4 shtator 2019 Në ora: 07:06
Foto ilustrim

Zyra e BE-së dhe përfaqësuesi special i BE-së, në bashkëpunim me Forumin për Iniciativa Qytetare (FIQ), sot organizojnë ceremoninë e ndarjes së nëngranteve për 20 “start-up” në fushën e bujqësisë dhe teknologjisë së komunikimit të informacionit.

Ndarja e nëngranteve është pjesë e projektit "Përshpejtimi i vetë-punësimit dhe ndërmarrësisë në Kosovë", i mbështetur nga BE-ja dhe i zbatuar nga FIQ-i, i cili gjithashtu përfshin trajnime për më shumë se 100 të rinj në ndërtimin e kapaciteteve në temat kryesore në lidhje me vetë-punësimin dhe aftësitë ndërmarrëse.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...