DIskutohet marrëveshja Kosovë-Zvicër në fushën e sigurimeve - Bota Sot
DIskutohet marrëveshja Kosovë-Zvicër në fushën e sigurimeve

Ekonomi

DIskutohet marrëveshja Kosovë-Zvicër në fushën e sigurimeve

Nga: G.B Më: 10 shtator 2019 Në ora: 17:28
Pamje nga takimi

Drejtori i Shoqatës së Sigurimeve të Kosovës, Sami Mazreku është takuar sot në Gjenevë me përfaqësues të Shoqatës së Sigurimeve të Zvicrës.

Përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook, ai ka bërë të ditur, se po bëhen përpjekje për një marrëveshje mirëkuptimi mes të dyja vendeve në fushën e sigurimeve, përcjell Bota sot.

“Me perfaqesues te Shoqates se Sigurimeve te Zvicres dhe te Odes Ekonomike Zicerano-Kosovare, ne perpjekje te gjetjes se nje marrveshje mirekuptimi ne mes te dy vendeve ne fushen e sigurimeve”, ka shkruar Mazreku në Facebook.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat