OEK dhe BB organizojnë punëtorinë për Investime të Ekuitetit Privat - Bota Sot
OEK dhe BB organizojnë punëtorinë për Investime të Ekuitetit Privat

Ekonomi

OEK dhe BB organizojnë punëtorinë për Investime të Ekuitetit Privat

Më: 30 shtator 2019 Në ora: 06:35
Oda Ekonomike e Kosovës

Oda Ekonomike e Kosovës (OEK) në bashkëpunim me Bankën Botërore (BB) organizon Punëtorinë e Gatishmërisë së Ballkanit Perëndimor për Investime të Ekuitetit Privat.

Qëllimi i kësaj ngjarje është që të ndihmohet për zhvillimin e kapacitetit të ofruesve të shërbimeve, për t’u asistuar NVM-ve në fazën e rritjes dhe për t’u ndihmuar NVM-ve të konsoliduara që të mbledhin kapitalin financiar të nevojshëm për të financuar rritjen dhe zgjerimin e tyre duke i ndihmuar të bëhen të gatshëm për investime.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...