INDEP shënon Ditën Botërore të Energjisë - Bota Sot
INDEP shënon Ditën Botërore të Energjisë

Ekonomi

INDEP shënon Ditën Botërore të Energjisë

Më: 22 tetor 2019 Në ora: 06:15
Ilustrim

Më rastin e Ditës Botërore të Energjisë, Instituti për Politika Zhvillimore mban konferencë për media me temë 'Cilat duhet të jenë prioritete e qeverisë së re në sektorin e energjisë në Kosovë?  - Rekomandime dhe propozime nga shoqëria civile'.

Në ketë takim, përfaqesuesit e INDEP do të prezantojnë të gjeturat e tre punimeve, respektivisht hap pas hapi drejt tranzicionit të energjisë në Kosovë, siguria e energjisë pertej qymyrit dhe energjia nga burimet e ripertrishme - kapacitetet gjeneruese në shkallë të vogël.

Pas prezantimit të punimeve, përfaqesuesit e INDEP do të jenë të hapur për pyetje dhe komente nga pjesëmarresit.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat