Bajrami publikon mjetet financiare të ndara nga qeveria

Ekonomi

Bajrami publikon mjetet financiare të ndara nga qeveria

Nga: A.Z Më: 21 shtator 2020 Në ora: 13:44
Hykmete Bajrami

Ministrja e Financave,Hykmete Bajrami përmes një postimi në Facebook ka treguar se sot  në mbledhjen e qeverisë  janë ndarë disa mjete financiare.Përcjell "Bota sot".
Këto të ndara përfshijnë deputetët e viteve të 90-ta,veturat që kanë hyrë në Kosovë muajin e fundit dhe për librat në gjuhën shqipe për nxënësit  Luginës.

Postimi i plotë:

Sot në mbledhje të qeverisë janë ndarë:

▪︎ 278,000 Euro për deputetët e viteve 90-ta.

▪︎ 200,000 Euro për mbulimin e primit për veturat që kanë hy në Kosovë muajin e fundit.

▪︎ 70,000 Euro për librat në gjuhë shqipe, për nxënësit e Luginës.

Falëderojmë të gjithë taksapaguesit në vendin tonë!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat