Miratohet në parim Projektligji për Menaxhimin e Financave Publike

Ekonomi

Miratohet në parim Projektligji për Menaxhimin e Financave Publike

Më: 21 shtator 2020 Në ora: 15:10
Foto Ilustrim

Në vazhdimin e seancës me 45 vota për, 17 kundër dhe një abstenim, Kuvendi i Kosovës ka miratuar në parim projektligjin për plotësimin dhe ndryshimin e Ligjit për Menaxhimin e Financave Publike dhe Përgjegjësitë.

Në piken e radhës të rendit të ditës po shqyrtohet raporti me rekomandimet të Komisionit për Mbikëqyrje të Financave Publike në lidhje me raportin e auditimit të pasqyrave vjetore të Ministrisë së Kulturës për vitin 2019.

Po ashtu, kryetari i Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi tha se, Qeveria nuk duhet të pret nga opozita që të sigurohen votat për ta kaluar Projektligjin e Rimëkëmbjes Ekonomike nga pandemia COVID-19. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat