Bitcoin arrin vlerën më të lartë për vitin 2020

Ekonomi

Bitcoin arrin vlerën më të lartë për vitin 2020

Më: 21 tetor 2020 Në ora: 15:34
Bitcoin

Bitcoin ka arritur vlerën më të lartë për vitin 2020.

Kjo kriptovalutë, sipas CoinMarketCap aktualisht po tregtohet me 12,419 euro, ku brenda një jave vlera e saj është rritur për rreth 1,000 euro.

Aktualisht, rritja e saj i atribuohet ngritjes së çmimeve dhe pasigurisë ekonomike të shkaktuar nga pandemia COVID-19.

Image
Vlera aktuale e Bitcoin sipas CoinMarketCap

Megjithatë, vlera e saj aktuale mbetet larg asaj që kishte në vitin 2017 prej rreth 20 mijë dollarë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat