AKB dhe Kryeministri Hoti përcjell eksportin vendor në katër shtete

Ekonomi

AKB dhe Kryeministri Hoti përcjell eksportin vendor në katër shtete

Më: 25 nëntor 2020 Në ora: 06:00
Arkiv

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti i shoqëruar nga përfaqësues të Aleancës Kosovare të Bizneseve  vizitojnë Fabrikën e e bllokave Silcapor në Kaçanik.
 
Kjo vizitë e AKB-së e cila shoqërohet nga kryeministri Hoti i cili do te përcjell eksportin e një kontingjenti të prodhimeve vendore në katër shtete regjionale e që kjo është edhe promovim i prodhimeve Made in Kosova në Ballkanin Perendimor.

Ky aktiviteti organizohet në kuadër të Javëve të Biznesit Kosovar 2020" me moto : Unë konsumoj produkte vendore, Po Ju?, e qe ka karakter te rendesishme ekonomik dhe politik në të mirë të Shtetit dhe ekonomisë kosovare.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat