​Krasniqi-Butel diskutojnë për thellimin e bashkëpunimit ekonomik Kosovë-Francë

Ekonomi

​Krasniqi-Butel diskutojnë për thellimin e bashkëpunimit ekonomik Kosovë-Francë

Më: 30 nëntor 2020 Në ora: 18:46
Foto gjatë takimit

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Vesel Krasniqi, priti në takim ambasadoren e Francës në Prishtinë, Marie-Christine Butel.

Gjatë takimit ata kanë diskutuar për tema të ndryshme, që lidhen me ekonominë dhe investimet në Kosovë.

Krasniqi bëri të ditur se kanë biseduar për rritjen e bashkëpunimit ekonomik ndërmjet Kosovës dhe Francës, si dhe për mundësitë e investimeve që ofron Kosova për investitorët strategjikë.

Në takim është biseduar edhe për emërtimin gjeografik të origjinës së produkteve, konkretisht të djathit. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat