​Kursi i këmbimit, euroja dhe dollari zhvlerësohen në raport me lekun

Ekonomi

​Kursi i këmbimit, euroja dhe dollari zhvlerësohen në raport me lekun

Më: 3 mars 2021 Në ora: 16:58
Foto ilustrim

Në tregun e këmbimit valutor vendas, të mërkurën, leku forcoi pozitat në raport me monedhën evropiane euron si dhe me dollarin amerikan, krahasuar me një ditë më parë.

Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë, monedha e “gjelbër” amerikane këmbehet me 102.27 lekë, ose 0.56 lekë më pak.

Euroja u zhvlerësua lehtë me 0.01 lekë dhe këmbehet me 123.61 lekë.

Ndërsa monedha britanike forcoi pozitat me 0.07 lekë, më shumë se ditën e martë, për t’u ngjitur sot në kuotën e 143.97 lekëve dhe franga zvicerane humbi 0.40 lekë duke zbritur në vlerën 111.64 lekë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat