‘Nuk më punojke truri’ - Si u sfidua nga pandemia biznesmeni nga Prishtina që jep 250 mijë euro paga në muaj

Ekonomi

‘Nuk më punojke truri’ - Si u sfidua nga pandemia biznesmeni nga Prishtina që jep 250 mijë euro paga në muaj

Më: 9 prill 2021 Në ora: 22:15
Ardian Hoxha

Biznesmeni Ardian Hoxha ka ndarë eksperiencën personale dhe sfidat e mëdha me të cilat ështe ballafaquar kur është shfaqur pandemia.

Ai thotë se ka të punësuar një numër të madh të njerëzve në kompanitë e veta dhe se e kishte pasur të vëshirë menaxhimin në fillim.

‘’Nuk më punojke truri. 250 mijë euro rroga i jap në muaj, i kam të punësuar  450 punëtorë në 5 kompani’’, tha ai.

‘’Pastaj nuk e dinim a po na mbyt ky virus a çka. Pastaj kam mendu zgjedhje. Unë kam pas shumë sukses gjatë pandemisë’’.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat