Projektet e Korporatës së Sfidës së Mijëvjeçarit në Kosovë - Bota Sot
Projektet e Korporatës së Sfidës së Mijëvjeçarit në Kosovë

Ekonomi

Projektet e Korporatës së Sfidës së Mijëvjeçarit në Kosovë

Më: 13 korrik 2018 Në ora: 22:34
Ambasadori amerikan Greg Delawie

Në Kosovë, filloi projekti i parë në kuadër të fondit të Korporatës së Sfidës së Mijëvjeçari, institucion ky i Kongresit Amerikan që ka ndarë rreth 50 milionë dollarë për të mbështetur institucionet e vendit në përmirësimin e transparencës dhe llogaridhënies.

Autoritetet vendase e ndërkombëtare vlerësuan transparencën e institucioneve si rrugën më të rëndësishme për të luftuar korrupsionin.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera