Hamza-Hyland diskutojnë për shtimin e bashkëpunimit mes dy vendeve - Bota Sot
Hamza-Hyland diskutojnë për shtimin e bashkëpunimit mes dy vendeve

Ekonomi

Hamza-Hyland diskutojnë për shtimin e bashkëpunimit mes dy vendeve

Më: 13 nëntor 2018 Në ora: 16:31
Hamza-Hyland

Ministri i Financave Bedri Hamza ka pritur sot në takim të ngarkuarën me Punë në Misionin e SHBA-së në Kosovë Colleen Hyland, ku diskutuan për bashkëpunimin institucional, me fokus të veçantë në fushën e financave.

Me këtë rast, ministri Hamza falënderoi të ngarkuarën me Punë në Misionin e SHBA-së në Kosovë Hyland, për ndihmën dhe kontributin që vendi i saj ka dhënë dhe vazhdojnë të japin për institucionet e Kosovës, sidomos për Ministrinë e Financave.

Ministri Hamza gjithashtu e njoftoi Hyland, për të arriturat dhe sfidat e Ministrisë së Financave, në veçanti për procesin e Buxhetit të shtetit për vitin 2019, si dhe për zhvillimet ekonomike dhe financiare në vend. 

Ndërsa, Hyland shprehu gatishmërinë e saj dhe të shtetit amerikan për të rritur bashkëpunimin ndërmjet dy institucioneve, me qëllim të avancimit të Kosovës në menaxhimin e financave publike.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera