Taksat ndaj mallrave serbe, naftëtarët dalin me një kërkesë për qeverinë - Bota Sot
Taksat ndaj mallrave serbe, naftëtarët dalin me një kërkesë për qeverinë

Ekonomi

Taksat ndaj mallrave serbe, naftëtarët dalin me një kërkesë për qeverinë

Më: 22 nëntor 2018 Në ora: 14:41
Ilustrim

Shoqata e naftëtarëve të Kosovës mbështet vendimin e Qeverisë së vendit tonë për rritjen e taksës doganore ndaj mallrave serbe dhe boshnjake në 100 për qind.

Shoqata e ndërmarrjeve që merren me qarkullim të naftës, derivate të naftës, gazrave dhe lubrifikanteve, solidarizohet me këto masa dhe garanton se nuk do të importojë asnjë litër derivate të naftës nga Serbia e as nga Bosnja e Hercegovina.

“Kërkojmë që këtij vendimi t’i shtohet edhe ndalimi i importit të derivateve të naftës, gazit nga Serbia”, thuhet në deklaratën për media të kryetarit të Shoqatës së Naftëtarëve, Fadil Berjani.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...