Shatri: Vetëm 1/8 e mallrave që importojmë janë nga Serbia, zëvendësohen lehtë - Bota Sot
Shatri: Vetëm 1/8 e mallrave që importojmë janë nga Serbia, zëvendësohen lehtë

Ekonomi

Shatri: Vetëm 1/8 e mallrave që importojmë janë nga Serbia, zëvendësohen lehtë

Më: 22 nëntor 2018 Në ora: 22:11
Haki Shatri

Ish-ministri i Financave, Haki Shatri, ka folur për vendimin e Qeverisë së Kosovës për të taksuar për 100 për qind mallrat nga Serbia dhe nga Bosnja e Hercegovina.

Shatri ka thënë se vendimi i marrë të mërkurën "është menduar mirë" nga Qeveria Haradinaj.

Ai ka theksuar se konsumatorit kosovar "nuk do t’i mungojnë mallrat" nga Serbia e nga Bosnja e Hercegovina.

Shatri ka thënë se vetëm një e teta e mallrave që importon Kosova janë nga Serbia. 

Këto mallra, sipas tij, "do të zëvendësohen lehtë".

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...