Moti i keq në Greqi, një grua gjendet pa jetë dhe dy burra rezultojnë të humbur - Bota Sot
Moti i keq në Greqi, një grua gjendet pa jetë dhe dy burra rezultojnë të humbur

Evropë

Moti i keq në Greqi, një grua gjendet pa jetë dhe dy burra rezultojnë të humbur

Më: 6 janar 2019 Në ora: 06:38
Greqi

Një grua e moshuar u gjet e vdekur dhe dy burra të tjerë rezultojnë të zhdukur, pasi stuhitë goditën një pjesë të madhe të Greqisë, thanë zyrtarët e policisë të shtunën.

Temperaturat në Greqinë qendrore dhe veriore kanë mbetur nën zero prej pothuajse një jave, gjatë së cilës dëbora e madhe ka ndërprerë shërbimet e transportit dhe fluturimet janë detyruar të devijohen në veri të vendit.

Trupi i një gruaje 66-vjeçare u gjet nga një makinë, e cila u gjet e përmbysur pranë një përroi në Keratea, një rajon 45 kilometra në juglindje të Athinës. Dy burra që kishin qenë në makinë me 66-vjeçaren, nuk janë gjendur ende.

“Burri i saj dhe një burrë tjetër, të cilët ishin në të njëjtën makinë, janë raportuar të humbur që nga e enjte, kur kushtet e motit të keq mbizotëronin në zonë”, tha një zyrtar i policisë në kushte anonimiteti.

Shërbimi grek i mbrojtjes civile u ka bërë thirrje autoriteteve komunale të jenë në gatishmëri përpara një përkeqësimi të mëtejshme të motit të ftohtë, që pritet të godasë Greqinë të hënën.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...