May përballet me votëbesim - Bota Sot
May përballet me votëbesim

Evropë

May përballet me votëbesim

Më: 16 janar 2019 Në ora: 10:43
Theresa May

Theresa May dhe qeveria e Britanisë së Madhe rrezikon të përballet me votëbesim pas dështimit në parlament të marrëveshjes për Brexit.

Disfata më e madhe ndodhi mbrëmjen e kaluar në një vendim që nga viti 1924.

May kërkesave për mosbesimin e qeverisë iu përgjigj, duke thënë se do ta luftojë deri në fund një gjë të tillë.

Gjithashtu pas votimit të djeshëm u kërkua një referendum i dytë, ku kërkesat do të jenë më të qarta dhe qytetarët do të mund të reflektojnë dhe një herë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...