Deportohet familja angleze. Vodhën, ndotën dhe kërcënuan vendasit - Bota Sot
Deportohet familja angleze. Vodhën, ndotën dhe kërcënuan vendasit

Evropë

Deportohet familja angleze. Vodhën, ndotën dhe kërcënuan vendasit

Më: 18 janar 2019 Në ora: 23:20
Familja me 12 pjesëtarë u quajt “tufë maskarenjsh”

Një familje britanike është deportuar me urdhër të prerë nga autoritetet e emigrimit në Zelandën e re, për shkak se kishin ndotur plazhet, kishin vjedhur nga restorantet dhe kishin kërcënuar banorët vendas me dhunë.

Familja me 12 pjesëtarë u quajt “tufë maskarenjsh” edhe nga kryebashkiaku i kryeqytetit, para se t’u dërgohej policia e emigrimit.

Në një foto të dalë, familja duket e shtruar pa leje në një lulishte, ku kanë ndotur me mbeturina. Në një video tjetër që qarkullon, fëmija i vogël i familjes dëgjohet t’u thotë fqinjëve vendas që ankohen për sjelljen e tyre: “Do të t’jua hedh trutë në erë”.

Image

Një nga anëtarët e familjes u arrestua për vjedhjen e një pijeje Red Bull, një palë syza dielli dhe një litari. Ndërkohë, grupi do të deportohet nga njësitë përkatëse të emigrimit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat