Rritet numri i të vdekurve nga rrëzimi i avionit në Itali - Bota Sot
Rritet numri i të vdekurve nga rrëzimi i avionit në Itali

Evropë

Rritet numri i të vdekurve nga rrëzimi i avionit në Itali

Nga: A.SH Më: 26 janar 2019 Në ora: 12:09
Itali

Punëtorët e shpëtimit malor të shtunën gjetën trupat e dy njerëzve, duke rritur numrin e të vdekurve nga një përplasje vdekjeprurëse mes një helikopteri dhe avionëve në Alpet, deri në shtatë persona.

Dy persona u shtruan në spital pas aksidentit në Luginën e Aostave pranë Francës, që duket se ka ndodhur vetëm pasi helikopteri u hodh, duke mos ditur që avioni po ulte, njoftoi media italiane, përcjell Bota sot.

Helikopteri mbante një guidë gjermane alpine, ndërsa avioni i lehtë ishte një aeroplan turistik francez Jodel, me tre persona në bord, thanë njoftimet.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...